Gözde KUL,

İstanbul’da doğdum. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni Radyo-TV-Sinema) bitirdim. Şu an Bilgi Üniversitesi Marka Okulu’nda yüksek lisans yapıyorum.

15. Aydın Doğan Genç İletişimciler yarışmasında Görüntülü Haber Dalı’nda ikincilik ödülü aldım. Bu ödülden sonra hem okuyup hem çalışarak CNN Türk spor servisinde yazar olarak çalışmaya başladım. Pivot programının yapım asistanlığını, Smaç programının da yapımcılığını üstlendim.

CNN Türk’ün ardından kariyerimi Ailetişim danışmanlığı tarafında devam ettirdim. Çeşitli ajanslarda medya satın alma, basın ilişkileri ve müşteri ilişkileri görevini yürüttüm. 2009 yılında 1 yıllığına Londra’ya yabancı dil ve marketing eğitimine gittim. Döndükten sonra Excel İletişim Danışmanlığı’nda basın ilişkilerinde 2 sene görev aldım. Ağırlıklı olarak sağlık ve healthcare üzerine çalıştım. Sağlık Bakanlığı “Farkındayız Kanseri Yeneceğiz” projesinin basın ilişkilerini yürüttüm. Bunun dışında Bayer, GSK ve Anadolu Sağlık Merkezi’ne hizmet verdim.

Mayıs 2012’de Acıbadem Sağlık Grubu’nda göreve başladım. 2 sene boyunca Acıbadem Fulya Hastanesi’nde Kurumsal İletişim ve Pazarlama süreçlerinden sorumlu oldum. Pazarlama stratejilerinin hazırlanması, hasta sadakatinin sağlanması, hastane bilinirliğinin artmasına yönelik çalışmalar yaptım. Hastane içinde ağırlıklı olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi, Fizik Tedavi, Diyabet, Hemoroid ve Anorektal Hastalıklar, Göğüs Hastalıkları bölümleri üzerinde çalıştım. 2014 yılından beri de merkez ofiste Ürün Yönetimi ekibinde Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Hemoroid ve Anorektal Hastalıklar üzerine çalışıyorum. Nasıl daha iyi hizmet veririz, hasta sadakatini daha iyi nasıl sağlarız, hastaları daha fazla nasıl bilinçlendirebiliriz diye Tıbbi Direktörlük, Hemşirelik Hizmetleri, Hasta Hizmetleri, Biyomedikal, CRM, Kurumsal İletişim, Bilgi Sistemleri, Dijital Pazarlama, Fiyatlandırma ve Anlaşmalı Kurumlar departmanları ile birebir çalışıyorum.

2015 yılından bu ya da Harvard Business Review blog’da sağlık pazarlamasına yönelik yazılar yazıyorum. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim.

Detaylı CV ‘ mi Görmek İçin Tıklayınız.

7

GEÇMİŞ

excel

2009

Excel İletişim Danışmanlığı

Excel İletişim Danışmanlığı’nda basın ilişkilerinde 2 sene görev aldım. Ağırlıklı olarak sağlık ve healthcare üzerine çalıştım. Sağlık Bakanlığı “Farkındayız Kanseri Yeneceğiz” projesinin basın ilişkilerini yürüttüm. Bunun dışında Bayer, GSK ve Anadolu Sağlık Merkezi’ne hizmet verdim.

acıbademson

2012

Acıbadem Sağlık Grubu

Acıbadem Sağlık Grubu’nda göreve başladım. 2 sene boyunca Acıbadem Fulya Hastanesi’nde Kurumsal İletişim ve Pazarlama süreçlerinden sorumlu oldum. Pazarlama stratejilerinin hazırlanması, hasta sadakatinin sağlanması, hastane bilinirliğinin artmasına yönelik çalışmalar yaptım. Hastane içinde ağırlıklı olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi, Fizik Tedavi, Diyabet, Hemoroid ve Anorektal Hastalıklar, Göğüs Hastalıkları bölümleri üzerinde çalıştım.

hrs

2015

Harvard Business Review

Harvard Business Review blog’da sağlık pazarlamasına yönelik yazılar yazıyorum.

7

FARKLI SEKTÖR

53

MARKA

38

MARKA / ÜRÜN LANSMANI

14

SAĞLIK SEKTÖRÜ LANSMANI

Küçük şeyleri doğru yaptığınızda büyük şeyler olur.

SERTİFİKA PROGRAMLARI

ALINAN ÖDÜLLER

15. Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması

Görüntülü Haber Dalında 2.lik